EFT

Pracuji na širším popisu této úžasně efektivní metody, které se celým jménem říká: Emotional Freedom Techniques, čili Metoda uvolňování emocí..

Jedná se o 'poťukávání' na konkrétní místa na obličeji, hrudi a na ruce, přičemž každý z bodů se nachází na jednom z meridiánů (energ. dráze). Průvodce terapií potřebuje mít vhled do klientovy duše, a chápat, co se děje. Toto nacítění se na něj mu pak pomáhá ve výběru vhodných afirmací, správných otázek, je-li třeba, a také vyhodnocování obrazů, které klientovi přichází. 

Je vhodná jak pro hluboká traumata, tak třeba i akutní stavy, kdy klient třeba oněměl šokem, nebo neví, co by měl povídat, je v silném stresu nebo panice. 

Tato úžasná metoda se mi osvědčila např. u paní, které nepomohly žádné homeopatické léky, trpěla migrénami a až EFT jí pomohlo zbavit se jich. Zjistila, že je má, protože jí v minulém životě naložili jako malou holčičku na transport do Osvětimi.

V akutních případech je neméně účinná. Opakovaně mi pomohla v případech ztráty mléka (stává se v raných fázích kojení, kdy je maminka vystresovaná nebo jí něco rozhodí), kdy jsem buď neměla po ruce homeopatické léky, (a ženy nebyly nakloněné léku přes vodu), nebo v poradně, ale ženy byly jak ustrnuté a v šoku, že by to nemuselo mít dobrý konec. Většinou se ženy do půl hodiny opět rozkojily.