Prevence proti tzv. shedding I.část - přírodní medicína

14.05.2021

Aneb co takhle šálek borovicového čaje s trochou badyánu?

Narůstající počet případů, kdy neočkovaní lidé po delším kontaktu s očkovanými hlásí různé potíže, mne přiměl k zamyšlení, jakých přírodních prostředků můžeme v těchto případech v kombinaci s homeopatií použít. Homeopatické prevenci se budu věnovat zvlášť. Dnes bych vám ráda představila 2 úžasné představitele rostlinné říše: borovici a badyán.

Nejprve se však podívejme na symptomy, kterými mohou trpět lidé, kteří se sice nenechali očkovat proti Covidu, ale jsou v úzkém kontaktu s očkovanými:

  • silné bolesti hlavy
  • krevní mikrosraženiny a modřiny
  • výjimečně silná menstruace, která se objevuje i u žen po menopauze, nebo předčasně u velmi mladých dívek 
  • příliš rychlé porody u prvorodiček (látky obsažené v očkování způsobují alergický stav organizmu matky na plod)
  • abrupce placenty ve 3. trimestru, úmrtí plodu; potraty
  • pokles tvorby mateřského mléka
  • neplodnost jak mužů, tak žen
  • uhynutí domácího zvířete krátce poté, co majitel dostal vakcínu


Na pomoc nám kromě homeopatických léků z vakcín (o těch v příštím článku) přichází BOROVICE A BADYÁN

Co mají společného? 

Oba obsahují kyselinu šikimovou, která inhibuje koagulační kaskádu, čili zamezuje vzniku krevních sraženin; dále ovlivňuje metabolismus cukru - pomáhá při léčbě cukrovky; působí protizánětlivě, protinádorově; a upravuje funkci mozku. To není málo!

BOROVICE 

Borový čaj je jeden z nejsilnějších známých antioxidantů. Má celou řadu účinků včetně protizánětlivých a protirakovinných. Již Hippokrates využíval léčivou sílu borovice pro měkčení vředů a na vykuřování, a Jacques Cartier jí prohlásil za strom života poté, co se pitím borového čaje vyléčil z kurdějí.

Důležité látky: velké množství vit C (asi. 4x více než pomeranč), silice ( v ní terpeny pinen, felandren, limonen, cadinen, myrcen, sylvestren, caren, cymen, bornylacetát aj), dále pryskyřici, třísloviny, hořčiny, aromatické kyseliny, kyselina šikimová a suramin.

Výpary pryskyřice oživují průdušky, není tedy divu, že léčí: 

  • plicní fibrozu
  • nachlazení
  • kašel, dochází ke zmírnění
  • chřipku
  • zápal plic
  • astma
  • rakovinu plic 

Léčivě působí i prostá procházka borovicovým lesem, kde je až 100x méně bakterií než např. ve městě - různá sanatoria bývají tedy umístěna v borovicových hájích..

    Co je pro nás aktuálně důležité: 

    • brání modifikaci a replikaci DNA a RNA
    • díky suraminu a kyselině šikimové inhibuje koagulační kaskádu, která vyvolává vznik krevních sraženin, mikrosraženin, mrtvice, neobvykle silné menstruace, atd.; díky těmto dvěma tedy zabraňuje shlukování krevních destiček  
    • díky suraminu má antiparazitární účinky - což nás zajímá v dnešní době kvůli působení tzv. spike proteinů, které ve velkém množství šíří očkovaní; odvar z borovice tedy doporučuji pro běžné pití; více o suraminu níže
    • má baktericidní účinky - čili pomáhá v boji proti bakteriálním zánětů
    • má protizánětlivé účinky - čili pomáhá v případě zánětlivých onemocnění 
    • působí  vodopudně - čili pomáhá např. během detoxikace těla
    • snižuje přetlaky - např.  tlak v hlavě, což je v dnešní době časté (nejen vlivem chemie, ale také v důsledku napojování se na vyšší energie) 
    • ulevuje a léčí revmatoidní klouby


    POUŽÍTÍ 

    inhalace, vtírání, čaje, hydrolát, koupele..

    Čaj  

    Preventivní užívání: 1/2 - 1 litr denně; 3 větvičky s jehličím. propláchneme ve studené vodě a přelijeme vroucí vodou a necháme louhovat - dostaneme tak z borovice kromě kys. šikimové a suraminu i antioxidační proanthokyanidiny a katechiny, a to lépe než chemické extrakční procesy. Proces vaření ničí vit. C, proto nevaříme.

    Zevní použití - ke zvýšení prokrvení - působí protirevmaticky, dále na potlačení různých vyrážek

    Odvar - ze špiček výhonků; vaříme cca. 10 min., použijeme na pití nebo inhalace, dále ke koupeli ( celkové či jenom rukou a nohou - borovicová lázeň uvolňuje a posiluje kůži, nervový systém, a má uklidňující účinky). 

    V kuchyni: mladé špičky výhonků lze používat jako chutnou přísadu do salátů nebo naložené v medu, z čehož nám vznikne výborný sirup.

    SURAMIN

    Lék ze suraminu destilací oleje z borového jehličí poprvé připravil polský chemik Filip Walter před sto lety. Používá se hlavně jako antiparazitikum, protože ničí trypanozomy, které způsobují spavou nemoc. Likviduje též parazity vyvolávající říční slepotu (je zajímavé, že v dnešní době též zavrhovaný isoprinosin je lék na říční slepotu).

    Suramin snižuje aktivitu enzymů, zapojených do syntézy DNA a RNA: DNA polymeráz, RNA polymeráz, reverzní transkriptázy, telomerázy, a dále enzymů zapojených do vinutí/rozvíjení DNA...

    Tím brání nepřiměřené replikaci a modifikaci RNA a DNA.

    Je znám svými inhibičními účinky na látky, jež se podílejí na koagulační kaskádě.

    Suramin se přirozeným způsobem získává z éterického oleje obsaženého v jehličí borovic. Celistvý bylinný zdroj navíc vyniká nad izolovanou látkou tím, že doplňuje i další prospěšné látky se širokou paletou příznivých účinků, které laboratorně vytvořený extrakt nemá.


    ZAJÍMAVOSTI A LEGENDY ZE ŽIVOTA BYTOSTI BOROVICE:

    • Často roste na místech, kde byla pohřebiště nebo na extrémních stanovištích.
    • Keltové říkali borovici "ohnivý" strom - jednak kvůli rezavému kmeni, ale hlavně proto, že třísky z jejího dřeva velmi dobře hoří a používaly se na louče a pochodně.
    • Germáni borovicemi lemovali svá pohřebiště a obřadní místa - vzhledem ke své síle je borovice považována za symbol dlouhého života a vytrvalosti, jako všechny stálezelené jehličnany je považována i za symbol věčného života.
    • Je to jediné dřevo, ze které mohou být vyrobeny rakve židů.
    • Ještě dnes se používá pryskyřice z borovice na konservaci řeckého vína retsina
    • Vykuřování má dlouhou tradici - o kouřových nocích /posledních 12 nocí v roce/ chodili sedláci s vykuřovací pánví po domě i v chlévě, aby zahnali "zlé duchy", kouř - zejména ze stromových pryskyřic - má dezinfekční účinky, zabraňuje hnilobě a udržuje potraviny déle čerstvé.
    • Také v chrámech byly přinášeny kouřové oběti, které měly potěšit božstvo, zahánět zlé duchy jako nákazy a nemoci a jejich nepříjemný zápach

    Borovici se všeobecně připisuje úzký vztah k lidské duši -  borovicovou esenci používal i Dr. Bach /je odlišná od borovicové silice - je určena pro jedince se silným pocitem viny, který je spojen ještě s únavou a malátností a schází radost ze života/.

    V mýtech severských lesních kmenů se borovice nevyskytuje, pouze u Finů se dochovala pověst, podle níž borovice pochází z krve Vykupitele.

    V řeckých a římských mýtech se vyskytuje poměrně často, i když se jedná o jiné druhy borovice - byla zasvěcena bohyni-matce Kybele, která zachránila svého milence Attise tím, že ho proměnila v borovici.

    Dále byla také zasvěcena Diovi/Jupiterovi a dále samotnému Panovi, hlavnímu duchu vegetace.

    Později na Skotské vysočině se objevuje jako "strom válečníků" - byla vysazována na místech jejich pohřebišť. Též 8 tamních klanů si borovici vyvolilo jako hlavní znak, čímž se stala borovice pro tento účel nejčastěji voleným stromem.

    Vzhledem k tomu, že vikingští náčelníci a severští válečníci byli často pohřbíváni na hořící lodi, lze předpokládat, že borovice byla důležitá i pro stavbu lodí "s přidanou hodnotou"..

    Jsou zde tedy dva hlavní aspekty: 

    V mírném klimatu je borovice ztělesněním pána vegetace - v kultech Pana a Attise - jako taková je stálozelená, po celý rok naplněna duchem a symbolem věčně se vracející síly života

    Drsné severské klima odhaluje její druhou stranu, zde se Pan stává válečníkem, jenž vítězí svojí silnou vůlí po přežití - strom se staví na odpor proti živlům a nehledě k síle jejich náporů a k chudobě půdy nebo dokonce skály, na které stojí, vzkvétá - ano, borovici se daří nejlépe v omezených a náročných podmínkách, kdy se "vyšpičkuje" ke svému nejlepšímu - vidíme, jak důležitá je pro tuto dobu!

    Anděl borovice - slouží touze života po sobě samém, jde tam, kde nemůže žít žádný jiný strom a nabízí životní prostor dalším druhům rostlin a zvířat, též lidé mohou v jeho blízkosti nacházet uvolnění, odvahu a osvěžení - zejména ti, kteří trpí smutkem a melancholií a tím tedy ztrátou motivace.




    Badyán aneb hvězdicový anýz

    • přichází skrze bránu velkorysosti
    • přináší téma zralosti a nezralosti; lék pro ty, kteří příliš brzy - třeba už jako děti - vyvolají dračí sílu, protože se dostali do situace, kdy ještě nebyli připraveni.. (např. příliš brzká zodpovědnost; úmrtí rodičů; atd.) - je to lék pro zranění dětské duše
    • stejně jako borovice drží dlouho, a pak se najednou zlomí (i člověk psychicky - to jsou lidé, kteří se nyní začnou psychicky hroutit pod tíhou pole, které systém a očkování vytváří)
    • pomáhá se vrátit k prazákladní energii a vzorcům - to je pro nás velmi důležité
    Důležité látky:  kyselina šikimová, oseltamivir, anetol a linalool, mnoho minerálů - železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, vit A, C, kyslina pantothenová a listová


    Co je pro nás aktuálně důležité: 

    • badyán je skvělý lék pro děti po očkování - děti jsou naočkováni ve chvíli, kdy na to nemají, kdy to ještě nemohou unést (ale rodiče jsou přesvědčení o tom, že to je správné a dochází ke kolizi potřeb dítěte x rodiče) - blížící se očkování dětí je brutální zásah do imunity, kdy na to nejsou připravení ani dospělí, natož děti
    • díky kyselině šikimové inhibuje koagulační kaskádu, která vyvolává vznik krevních sraženin, mikrosraženin, mrtvice, neobvykle silné menstruace, atd.; zabraňuje tedy shlukování krevních destiček  

    Co léčí?

    • díky anetolu, linaloolu, oseltamiviru, a kys. šikimové má silné antibakteriální účinky - čili pomáhá v boji proti bakteriálním zánětů
    • má antivirotické účinky - čili pomáhá likvidovat nežádoucí viry v těle
    • cukrovka
    • rakovina
    • záněty
    • játra - chronická únava, spavá nemoc, EBV, atd.
    • pomáhá zachovávat zdraví mozku
    • ulevuje od křečí
    • pomáhá při revmatismu


    POUŽÍTÍ

    inhalace, čaj, hydrolát